O nás

Sme komunita podobne zmýšľajúcich ľudí. Uvedomujeme si dôležitosť kvalitnej výchovy a vzdelávania. Spája nás láska k deťom, láska k prírode a vášeň pre Montessori pedagogiku. Preto sme v roku 2014 založili občianske združenie Montessori centrum pre rodinu.

Našimi základnými hodnotami sú bezpodmienečná láska, rešpekt a viera v dieťa. Deti nedirigujeme. Sprevádzame ich na ceste rozvoja osobnosti a tým v nich podporujeme nezávislosť a integritu.

Veríme, že rodina je pre rozvoj dieťaťa najdôležitejšia. Preto nám záleží na spolupráci opatrovateľa a rodiča a budovaní silného vzťahu rodič – dieťa – opatrovateľ.

Cítime a ctíme hlboké prepojenie človeka s prírodou. Vnímame, že je to najprirodzenejšie prostredie. Sme prírodný detský klub. S deťmi trávime veľa času v prírode a poskytujeme priestor na slobodnú a autentickú hru vonku.

favorit copy

Ivana Vonkomerová

Ivka je mamou štyroch synov vo veku od 3 do 18 rokov. Má medzinárodný Montessori diplom pre prácu s deťmi od narodenia do 3 rokov. Absolvovala aj Montessori kurz pre prácu s deťmi od 3 do 6 rokov. V Lilium Garden pracuje s rodinami a deťmi od narodenia do 6 rokov. Má rada ľudí, hudbu, prírodu, tradície a prítomnosť.

image2

Eva Gavalčinová Spišiaková

Evka vyštudovala psychológiu na Trnavskej univerzite v Trnave. Je empatická, priateľská a trpezlivá. Má rada Francúzsko a samozrejme deti, ktoré jej vďaka ich úsmevu a radosti dodávajú energiu. Rozumie ich potrebám a tomu, ako vnímajú svet okolo seba.

Frame 1

Štěpánka Holubová

Štěpánka vystudovala psychoterapeutická studia na Masarykově univerzitě v Brně. V Praze absolvovala roční výcvik v terapii hrou. Věří, že skrze empatii je možné nahlédnout vnitřní svět dětí a uvidět moudrost, která je jim vlastní. Ráda se toulá přírodou, tančí, zpívá a tvoří.